ایران رتبه پنجم در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی

طب سنتی
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر رتبه کشورمان در زمینه تولید علم در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی در دنیا پنجم است.

به گزارش مشرق، نفیسه حسینی یکتا مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری جشنواره طب ایرانی در کشور اظهار کرد: دومین جشنواره طب ایرانی در ۱۹ آبان امسال به دلیل شرایط بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود، یکی از اهداف برگزاری این جشنواره آشنایی مردم با رویکرد علمی در استفاده از طب سنتی است.

او ادامه داد: این جشنواره دارای محورهای مختلف آموزشی، پژوهشی و درمانی است و امسال برای اولین بار محور فرهنگ و هنر را به این جشنواره اضافه کرده ایم؛ و محور کووید ۱۹ به عنوان محور ویژه جشنوار در نظر گرفته شده است.

حسینی یکتا بیان کرد: طب ایرانی با فرهنگ غنی مردم ایران زمین در آمیخته است و جشنواره طب ایرانی به نوعی باعث می‌شود تا یک مسیر درست از ظرفیت طب ایرانی به مردم کشورمان نشان داده شود.

او گفت: بر اساس اسناد بالادستی و سیاست‌های کشور و همچنین سازمان جهانی بهداشت، طب ایرانی در کنار طب رایج می‌تواند در جهت ارتقا سطح سلامت جامعه و کمک به مقابله با بیماری‌ها موثر باشد و نقش آن در مقابله با بیماری کرونا هم از این قاعده مستثنی نیست.

حسینی یکتا در خصوص تولید مقالات در طب سنتی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۷٠٠مقاله فقط در پایگاه اسکوپوس در حوزه طب ایرانی نمایه شده است که بخشی از نتایج تلاش‌های انجام شده در دانشکده‌های طب سنتی ایرانی است.

او گفت: در حال حاضر رتبه کشورمان در زمینه تولید علم در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی در دنیا پنجم است.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

دسته بندی Herbal Categories

On Key

Related Posts

اسانس گیری از گیاهان دارویی

از خدمات آزمایشگاه آوان در زمینه استخراج ترکیبات گیاهان دارویی، اسانس گیری از اندام های مختلف گیاهان دارویی می باشد. در این مطلب همراه شما

سیاه دانه

گیاه دارویی سیاه دانه

در این مطلب همراه شما مخاطبان گرامی هستیم در زمینه شناخت و بررسی خواص دارویی گیاه دارویی سیاه دانه مقدمه بر معرفی گیاه دارویی سیاه

شاه اسپرم

گیاه دارویی شاه اسپرم

در این مطلب همراه شما مخاطبان گرامی هستیم با معرفی گیاه دارویی شاه اسپرم مقدمه شاه اسپرم ( نام علمی : Tanacetum balsamita ) گیاهی

شمعدانی

مروری بر گیاه دارویی شمعدانی

در این مطلب همراه شما مخاطبان گرامی هستیم با معرفی گیاه دارویی شمعدانی معرفی گیاه دارویی شمعدانی گیاه شمعدانی (Pelargonium) یکی از گیاهان داروئی ارزشمند