معرفی شرکت گل دارو

شرکت گل دارو

در این نوشتار در خدمت شما دوستان گرامی هستیم با معرفی شرکت داروسازی گل دارو که بر تولید داروهای گیاهی تمرکز دارد.

شرکت داروسازی گیاهی گل دارو در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشــور در سال ۱۳۶۲ دراصفهـــان تاسیس و ابتدا تولیدات خود را با فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی و دارو های گیاهی خشک استاندارد شروع نمود و پس از تلاش بسیار در سال ۱۳۶۹ موفق به تولید فرآورده های داروئی گیاهی به فرم قطره گردید.

شرکت گل دارو در واحد مجهزتر و جدید فعلی خود در زمینی به مساحت ۲۱۰۰۰ مترمربع با زیر بنای ۲۸۴۰۰ متر مربع مستقر گردید و از سال ۱۳۷۶ تولید داروهای گیاهی را به فرم های داروئی قطره، شربت، قرص،کپسول، ژل،کرم،پماد واسپری شروع نمود.
اکنون محصولات گل دارو با بهره گیری از جدیدترین فن آوری داروسازی دنیا و استفاده از با کیفیت ترین مواد اولیه تولید و به بازار داروئی ایران و چندین کشور آسیائی و اروپایی عرضه می گردد. گل دارو از همکاری متجاوز از ۲۰ نفر از با سابقه ترین متخصصین دانشگاهی رشته های مختلف علمی از جمله گیاه درمانی، فارماکوگنوزی، داروسازی صنعتی، فارماکولوژی، شیمی داروئی، بـیو تکنولوژی و فیتوفارمسی در فن آوری و فرآوری محصولات خود بهره مند بوده و جمعا” با پرسنلی متجاوز از ۴۰۰ نفر به امر تحقیق، فرمولاسیون و تولید داروهای گیاهی مشغول می باشد.
گل دارو افتخار بهره مندی مستمر از دانش استادان و دانش پژوهان دانشگاه های داخل و خارج کشور را دارا می باشد و به همین سبب پیوسته روز آمدترین دانش وکاربرد علمی را در فرآوری و فن آوری محصولات خود به کار می گیرد.

ویژگی‌های شرکت گل دارو

از ویژگی های شرکت گل دارو دارا بودن آزمایشگاه های تحقیقاتی و کنترل مجهز به پیشرفته ترین ابزار و ادوات علـمی روز دنیا بوده و با رعایت دستورالعمل های استاندارد داروسازی (GMP)، و سازمان بهداشت جهانی (WHO) ودریافت پروانه ISO-۹۰۰۱:۲۰۰۸ ، در ارتباط نزدیک پژوهشی با معتبرترین مراکز علمی، داروسازی و تحقیقاتی جهان می باشد.

گل دارو در طراحی جدید توسعه خود که در اواسط سال ۱۳۸۶ افتتاح گردید، جدیدترین ماشین آلات مربوط به تهیه عصاره های تغلیظ شده و خشک گیاهی را مورد بهره برداری قرار داده و در حال حاضر می تواند افزون بر مصرف مواد مورد نیاز بازار داخلی ایران بخش عمده ای از این عصاره ها را نیز به کشور های مختلف دنیا صادر نماید. شرکت گل دارو در حال حاضر ۱۰۹ فرآورده داروئی را که دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت و درمان می باشد به بازار داروئی عرضه می نماید و بیش از ۲۰ فرآورده دیگر را نیز در مراحل مختلف پژوهش و آماده سازی برای اخذ پروانه و تولید در آینده دارد .

شرکت گل دارو در راستای تولید جدیدترین و کارآمدترین داروهای گیاهی دنیا توجه کاملی نیز به داروهای بیوتکنولوژیک داشته و تولید این گونه فرآورده ها را در آینده نزدیک جزء اهداف اصلی خود در نظر گرفته است.

توانمنـدی علمی

گـل دارو با توجـه به توان منـدی علمی بسیار بالای خود و گرفتـن پـروانـه ISO-۹۰۰۱:۲۰۰۸ ،بخش صادرات خود را فعال تر و فرآورده های خود را در کشور های آذربایجان، اوکراین، افغانستان، تاجیکستان، یمن، عراق و سایرکشورهای هم جوار به ثبت رسانیده و هم اکنون محصولات خود را به ممالک فوق الذکر صادر می نماید.

شرکت گل دارو دارای مزارع مختلفی در نقاط مختلف استان اصفهان می باشد و عملیات کاشت، داشت و برداشت اکثرگیاهان مورد مصرف خود را در این مزارع به شکل علمی و هم چنین عقد قرارداد کشت با تولیدکنندگان مجرب گیاهان دارویی در اقصی نقاط کشور، تهیه می نماید.

شرکت گل دارو یکی از اعضاء موسس و فعال انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده های گیاهان داروئی و طبیعی ایران بوده و در این راستا با همکاری اعضاء انجمن کتاب دارونامه داروهای گیاهی ایران را به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر ساخته است.در نهایت شرکت گل دارو امیدوار است بتواند با توجه به توانمندی علمی، پرسنلی، فنی و ماشین آلات مدرن خود به زودی در سطح بزرگترین و مجهز ترین واحد تولید داروهای گیاهی خاور میانه درخدمت هموطنان عزیز و بیماران سایرکشورهای جهان قرار گیرد.

منبع: وب سایت شرکت گل دارو

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

دسته بندی Herbal Categories

On Key

Related Posts

اسانس گیری از گیاهان دارویی

از خدمات آزمایشگاه آوان در زمینه استخراج ترکیبات گیاهان دارویی، اسانس گیری از اندام های مختلف گیاهان دارویی می باشد. در این مطلب همراه شما

سیاه دانه

گیاه دارویی سیاه دانه

در این مطلب همراه شما مخاطبان گرامی هستیم در زمینه شناخت و بررسی خواص دارویی گیاه دارویی سیاه دانه مقدمه بر معرفی گیاه دارویی سیاه

شاه اسپرم

گیاه دارویی شاه اسپرم

در این مطلب همراه شما مخاطبان گرامی هستیم با معرفی گیاه دارویی شاه اسپرم مقدمه شاه اسپرم ( نام علمی : Tanacetum balsamita ) گیاهی

شمعدانی

مروری بر گیاه دارویی شمعدانی

در این مطلب همراه شما مخاطبان گرامی هستیم با معرفی گیاه دارویی شمعدانی معرفی گیاه دارویی شمعدانی گیاه شمعدانی (Pelargonium) یکی از گیاهان داروئی ارزشمند