در مطلب قبلی شما مخاطبان گرامی را با گیاه دارویی گل ساعتی اشنا کردیم و توصیف مختصری از خواص میوه این گیاه یعنی پشن فروت را خدمت شما ارائه دادیم. در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع میوه پشن فروت آشنا کنیم.

معرفی کلی میوه پشن فروت

پشن فروت درختچه‌ای از خانواده گل ساعتی می‌باشد. به شکل تجاری در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کشت می‌شود. میوه آن شیرین و پر بذر بوده و در سطح وسیعی از کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی، کارائیب، آسیای جنوبی، ویتنام، فلسطین اشغالی، استرالیا، کره جنوبی و هاوایی کشت و کار می‌شود. میوه آن گرد تا تخم مرغی، رنگ آن از زرد تا بنفش تیره در مرحله رسیدن می‌باشد. پوست آن دارای حالت چرمی است. محتویات داخلی آن آبدار و دارای تعداد زیادی بذر می‌باشد. میوه آن به دو شکل تازه خوری و در صنایع تبدیلی کار برد فراوان دارد.

انواع میوه پشن فروت
واریته میوه ارغوانی

این نوع میوه هایی به رنگ ارغوانی تیره متمایل به سیاه، خوشبو و معطر، گرد و تخم مرغی شکل به طول پنج سانتی متر و به وزن ۴۵-۳۰ گرم تولید میکند. میوه دارای مزه و طعم بسیار خوب و عالی، گیاه قوی و دارای شاخه های متراکم و فشرده، شاخ و برگ زیبا و عالی برای فضاهای سر پوشیده خیلی بزرگ، بسیار پر میوه ، مزه میوه شیرین متمایل به ترش است. از صفات خیلی خوب این رقم اندازه متوسط میوه است. برای عصاره گیری و تازه خوری مناسب است.

واریته میوه زرد

رنگ میوه زرد پر رنگ با میانگین طول شش سانتی متر و وزن ۷۵ گرم و در نوع میوه درشت میوه هایی به شکل گرد بیضوی به طول ۲۰-۱۰ سانتی متر و وزن ۴۵۰ گرم تولید میکنند. بذر ها با تعداد ۲۵۰ عدد در هر میوه و به رنگ سیاه که پوشیده ازکیسه های آب میوه نارنجی رنگ (بخش خوراکی میوه )می‌باشند. میوه بزرگ(بزرگتر از فرم های استاندارد)، رنگ میوه طلایی تا زرد، طعم و مزه نسبتا تند، شاخه‌های بسیار قوی، نیازمند پایه های گرده زا، گل ها خوشبو و معطر، سفید با یک مرکز تیره است.

واریته میوه طلایی درشت

یک رقم دارای میوه زرد رنگ بزرگ که منشاء آن کشور استرالیا است.

با توجه به گرمسیری بودن این گیاه و قابلیت کشت در این در این مطلب سعی بر آن داشتیم تا انواع میوه پشن فروت را خدمت شما مخاطبان گرامی معرفی کنیم.

پایان

تهیه و ارئه توسط دزرتاریوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.