گیاهان داروئی

مقدمه ای بر گیاه دارویی کنگر فرنگی

گیاه کنگر فرنگی

کنگرفرنگی با نام عمومی Artichoke گیاهی علفی و چند ساله متعلق به تیره Asteraceae، است که پیشینه کشت آن به هزاران سال پیشمی رسد. اولین توصیف ها از کنگرفرنگی به قرن ۴ قبل از میلاد توسط نویسنده یونانی تئوفراستوس باز می گردد. این گیاه میان یونانیان و رومیان به عنوان غذا و دارو مورد توجه بوده و در زمان تمدن روم اهلی شده وبعدها توسط اعراب در طول قرون وسطی گسترش یافته است.

کاپیتول های آن برای اهدافتغذیه ای و برگ ها برای اهداف پزشکی از قبیل درمان بیماری های کبدی استفاده می شود. این گیاه بومی جنوب مدیترانه وشمال آفریقا است و امروزه در بسیاری از مناطق دنیا از جمله ایالات متحده آمریکا، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، ترکیه، چین و … کشت می شود.

طبق آخرین آمار فائو، درسال ۲۰۱۶ سطح زیر کشت کنگرفرنگی در ایران برابر ۵۳۱۲ هکتار با عملکرد و میزان تولیدی به ترتیب معادل ۵۴۱۹ کیلوگرم در هکتار و ۵۵۱۰ تن بوده است.

امروزه با توجه به شناخت و آگاهی نسبت به اثرات درمانی و موارد مصرف زیاد کنگرفرنگی و با توجه به سطح زیر کشت بسیار پایین آن در ایران لازم است این محصول به عنوان یک گیاه زراعی با خصوصیات دارویی و علوفه ای مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

 

ارائه شده توسط دزرتاریوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *